informace o skupině

Pepa Lábus vystupuje od roku 1984, zpočátku zejména po klubech a festivalech, věnovaných folku a příbuzným žánrům. Občas si jej zvou jako hosta do svého pořadu Kantoři, občas Pavel Dobeš. V roce 1988 rukuje a posléze se vrací do okolností, které na pár let přerušují jeho koncertování. Vznikají ale nové písně a následuje návrat na pódia. Na konci roku 1996 vychází ve vydavatelství Lenkow Records Pepovo debutové album "Morana". K písni "1.6.1434" se točí i videoklip. Od dubna 1997 s Pepou vystupuje houslista Slávek Forman, který začínal už v roce 1978 s Pepou Nosem. Hrál také několik let s Jakubem Nohou a řadou dalších, hostuje na mnoha albech našich předních folkařů. S Lábusem účinkují jako Duo Lábus -Forman.

Na jaře 1998 se k nim připojuje baskytarista Tomáš Nýdrle, který již před tím účinkoval jako host na Pepově debutu. V květnu 1999 vychází druhé album "Zrcadlo mistra Matyáše". Kapelu lze několikrát vidět v hudebních televizních pořadech, slyšet na mnoha rádiích a vídat na klubových i festivalových akcích.

Od prosince 1999 s kapelou hraje perkusista Honza Jaroš, který po čase mění perkuse za bicí soupravu. Sestavu dále rozšiřuje hráč na elektrickou kytaru, foukací harmoniky a brumle Jaromír Ticháček, který hostoval už na albu Zrcadlo mistra Matyáše. Zvuk kapely "houstne" a směřuje k originálně pojatému folk-rocku. V této sestavě kapela natáčí jedenáct nových kousků. Kromě autorských písní Pepy Lábuse zní studiem i skladba "Štěstí s Bídou", kterou napsal Lubomír Nohavica (ex Abraxas, M. Gombitová,…). Tato kolekce vychází jako další autorské album pod názvem "Bezčasá a nehnutá" na konci března 2002, tentokrát už u Indies Records. V červnu 2003 dochází ke změně na postu bubeníka, Honzu Jaroše střídá ostřílený rocker Michal Drašar. Začátkem roku 2004 odchází houslista Slávek Forman, jehož nahrazuje hráč na elektro - akustickou niněru a galicijské dudy Dan Kahuda. Kapela zase trochu přitvrzuje a ještě více se posouvá k folk-rocku se severskými vlivy. V roce 2006 vyšlo u Indies Records další, v pořadí čtvrté album s názvem Vzlétají ptáci. Zanedlouho se ke skupině přidal ostřílený rockový kytarista Miroslav Votoček a Dan Kahuda z důvodu zaneprázdněnosti odešel, čímž kapela opět zhutnila zvuk. Postu hráče na melodický nástroj se poté ujal houslista Petr Bařina, který také zpívá. Kapela tak začala používat vícehlasy. Zanedlouho ji opustil kytarista Jaromír Ticháček a skupina se stabilizovala v pětičlenné sestavě, hrající zvláštní druh písničkářského rocku s houslemi a akustickou kytarou.

Diskografie

Mp3 možno stáhnout i na www.indiesrec.cz

"Vzniklo tak spojení, které se může stát příjemným zpestřením přehlídky, a le i slušným klubovým programem...Písničky s mnohdy historizujícími tématy působí většinou stylově příjemně konzervativně, klasicistně až barokně, posluchač může jít po textu, nebo ulpět na některém básnickém obrazu a nechat se unést muzikou k vlastním představám."
z článku Jiřího Moravského Brabce z časopisu FOLK & COUNTRY 5/98.

Na začátku roku 2013 vychází u nakladatelství Galén CD "Délka vteřiny", v pořadí páté, u nakladatelství Galén a v této sestavě první.

Kontakt na skupinu:

Josef Lábus
Svažitá 357
541 01, Trutnov
tel: 603 255 386
pepa.labus@seznam.cz

Odkazy:

Trutnovská alternativní scéna

Více informací můžete získat též na stránkách časopisu Folk & Country.

Další informace a hudební ukázky najdete na adrese Indies records.


domů | diskografie | fotogalerie | texty | koncerty | ukázky | informace

administrace

Jste . návštěvníkem těchto stránek
grafika PeKut | sripty Čenďák